Redakce

Jakub Lederer
Podivný tvor, napůl člověk, napůl upír, který po nocích vysává múzy ze svých mrtvých předků. Tím se stává fantazií překypujícím ostrobrkem, který nenávidí kinematografii natolik, že bez ní nemůže žít. Ve skrytu svého nitra je jemný a má cit pro detail, například drahých krajkových kalhotek. Nemá rád současné české filmy, teplé zelí a sladké metrosexuály.

Pavel Jireš
Na první pohled přísný, leč vždy spravedlivý hrdina nekonečného filmu plného práce a sebeodříkání, jehož cesty by se snad někdy mohly uzavřít v letním sídle v San Francisku, kde by si ve venkovní vířivce dopřával zasloužený odpočinek. Kdyby působil v Hollywoodu 80. let, klidně se mohl stát akční hvězdou. Takto mu nezbývá, než se alespoň čas od času virtuálně reinkarnovat do Lorda Voldemorta.

Karel Drda
Tak tady už můžeme mluvit skoro o legendě české mediální scény. Díky své velké hlavě ustál coby novinář bulvární tlaky v Blesku a dalších denících, aby se následně (opět po hlavě) vrhnul mezi hudební promotéry. A pak už následovala hvězdná kariéra v časopisech o filmu a DVD, kde konečně mohl naplno uplatnit své sklony k nenávisti a cynismu. Tím si zaslouženě vysloužil přezdívku „Rejžek s mozkem v hlavě“.

Jan Kábrt
Další skvost tuzemské novinařiny. Zezačátku se ještě potil coby workoholický žurnalista internetového portálu iDnes, ale v současnosti už je všechno jinak. Svou nepřehlédnutelnou postavou vede kulturní rubriku MF DNES a jako správný novinář vše řídí od stolu redakční kavárny. Málokterá osobnost české kulturní scény by mu odřekla rozhovor, protože Honza Kábrt umí nejen psát, ale i se ptát.

Štěpánka Friedrichová
Tato (zatím) jediná žena v redakci Filmagu by na první pohled mohla působit jako obyčejná máma od plotny. Ale nenechte se mýlit! Štěpánka je filmový fanatik, jejíž úchylka se začala projevovat už od útlého dětství, kdy svému hluchému praotci neustále opakovala: „Já už budu hodný, dědečku!“ Obsesi filmem si přenesla i do vlastní rodiny, když nechává své roční dítě koukat do tří do rána na Vánoční koledu a ráno všechny budí dokola se opakující smyčkou z Harryho Pottera.

Pavel Novák
Klidná síla redakčního týmu. Redakčních excesů se příliš neúčastní, protože po nocích pilně obcuje se světovými herečkami a herci při výrobě jejich profilů. Bývalý redaktor Kinoboxu, zástupce šéfredaktora Total filmu a nyní již nějaký ten rok kroutí v Bontonfilmu coby manažer filmové distribuce. Jeho precizní a vytříbený životní styl ho vynesl až do TOP 10 nejspolehlivějších lidí v Česku.

Tomáš Suchařípa
Všestranně nadaný člověk, který přestal chodit do kina hned na konci puberty, kdy jeho tělesná výška začala nekontrolovatelně přesahovat dva metry. Od té doby radši sedí před domácím kinem, anebo ještě častěji před svým „psacím strojem“ v jednom nejmenovaném vydavatelství, kde se za ta léta stal nepostradatelným mužem. Museli sice kvůli němu zvyšovat stropy, ale Tomáš se jim za to bohatě odměňuje svým stoickým klidem a nenahraditelným pracovním nasazením.

Roman Kroufek
Romantická citlivá duše, která byla prokleta a propadla hororovému peklu. Kvůli tomu vidí v hnusných a strašidelných věcech osvětu a morbidita je pro něj něčím, čím je pro normálního člověka romantická chvilka. Znalec, který dokáže citovat všechny Pinheadovy hlášky. Kamarádí se se zombies a upíry. V kolektivu známý jako Obitus.